Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNetradiční špendlíková Kleiner Wild Pin ze Žešova slaví mezinárodní úspěch

Netradiční špendlíková Kleiner Wild Pin ze Žešova slaví mezinárodní úspěch
25.06.2019 07:40

DistilleryKleiner, rodinný producent ultraprémiových ovocných destilátů z Žešova, získal první místo v mezinárodní soutěži lihovin Stuttgart International Spirits Competition. Originální špendlíková pálenka Kleiner Wild Pinsi přiváží rovnou dvojitou zlatou medaili z kategorie ovocných destilátů. Ovoce, ze kterého je špendlíková pálenka Kleiner Wild Pin vyráběna, pochází z divoce rostoucích stromů z úrodné Hané, a je sklízena ručně. Právě ryze přírodní původ surovin, které musí být v prémiové kvalitě, je jedním z pilířů výjimečnosti ovocných pálenek této značky.

„V Distillery Kleiner vyrábíme pálenky té nejvyšší kvality, založené čistě na lokálním ovoci. Těší nás, že náš důraz na kvalitu vstupních surovin,nezvykle dlouhou dobu kvašení a třístupňovou destilaci s přesností chirurgické operace oceňují nejen nejlepší restaurace světa, ale také porotci v anonymních degustačních soutěžích v zahraničí,“komentuje úspěch Jan Kleiner, spoluzakladatel Distillery Kleiner.

Během dvoudenní degustační soutěže Stuttgart International Spirits Competition se před porotou tvořenou nejen zkušenými odborníky z Evropy i Spojených států, ale také mladýmip říznivci nových trendů a inovací v oboru, utkaly lihoviny v sedmi kategoriích–rumy, giny,whisky, koktejly, skotská, další lihoviny a ovocné destiláty. 

Značku Distillery Kleiner založili v roce 2002 manželé Jan a Růžena Kleinerovi. V roce 2017 se stala součástí Palírny U Zeleného stromu, která pro ni vytváří zázemí v oblasti obchodu a exportu. Díky tomuto spojení se zakladatelé mohou plně soustředit na výrobu a vývoj nových produktů. (red)

Netradiční špendlíková Kleiner Wild Pin ze Žešova slaví mezinárodní úspěch Netradiční špendlíková Kleiner Wild Pin ze Žešova slaví mezinárodní úspěch

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce