Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNerovně nastavené podmínky vzbuzují námitky

Nerovně nastavené podmínky vzbuzují námitky
26.11.2012

Držovice - Obyvatelé mohou obecní pozemky koupit, ale obec od nich chce případné strategické parcely darem? Podívali jsme se na toto nerovné nakládání s majetkem blíž.

„Když majitelé nemovitostí zjistí, že koupili již oplocený pozemek, který je zčásti obecní, obec jim je ráda odprodá. Pokud ale obec potřebuje nějaké pozemky od svých občanů, protože jsou na nich chodníky, chce od nich ty pozemky darem," kritizuje obyvatelka Držovic Monika. O vyjádření jsme požádali starostku Blanku Kolečkářovou. „Jedná se o konkrétní narážku na stav z letošního roku, kdy obec chtěla opravit chodníky ve dvou úsecích a při zaměření zjistila, že jsou na pozemcích občanů a ne obce," konstatuje starostka.

Neinformovaný občan

„Říct, že chce obec něco zadarmo, je to nejjednodušší. Na první pohled to tak neinformovaný občan může vnímat," pokračuje Kolečkářová s tím, že celá věc byla v obecním zpravodaji lidem vysvětlena. „Copak projekt, realizace, údržba a pojištění na všechna budoucí léta jsou zadarmo?" poukazuje na náklady s tím spojené, čímž ale směšuje dohromady dvě odlišné věci. „V této věci se vedla jednání skoro půl roku. V prvním případě, kde byli jedni majitelé, se dohodla cena v řádu desítek korun za metr čtverečný. V druhém případě ale bylo majitelů několik, ke konsensu nedošlo, protože názory byly různé. Část občanů chápala, že obec bude dál investovat a byla darování nakloněna. Zazněl ovšem i požadavek na cenu v řádu podstatně vyšší než desítky korun za metr čtverečný. Dalším požadavkem bylo řešení autobusové zastávky, kdy bylo občanům vysvětleno, že zde nemá slovo jen obec, ale i dopravní inženýr Policie ČR, dopravce a odbor dopravy města Prostějova," uzavírá Blanka Kolečkářová.

(kaa)

Foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
reklama
banner

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce