Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNepříčetný pěstitel konopí se bude léčit

Nepříčetný pěstitel konopí se bude léčit
31.07.2012

Prostějov / Ospělov - Dušan Dvořák, známý ospělovský pěstitel konopí, měl dnes ráno stát znovu u soudu. Jako už poněkolikáté se tomu vyhnul. Tentokrát ne vlastní zásluhou. Znalecký posudek ho totiž označil za nepříčetného, proto státní zástupce žalobu včera odpoledne stáhl.

Dušan Dvořák se již několikrát soudu omlouval kvůli svým zdravotním potížím, proto došlo na přezkoumání jeho stavu. „Znalec z oboru psychiatrie dospěl k závěru, že obžalovaný nebyl v době spáchání činu z důvodu závažné duševní poruchy příčetný. Jelikož by z tohoto důvodu došlo ke zproštění viny, rozhodl jsem se obžalobu vzít zpět. Považoval jsem také za korektní jeho zdravotní stav veřejným projednáváním věci dále nezhoršovat," zdůvodnil své rozhodnutí prostějovský státní zástupce Ivo Černík.

Nařízení léčby

Pěstitel, který se celou dobu hájil tvrzením, že koná pouze za účelem léčby nemocných, by se měl tedy kvůli své psychické poruše sám podrobit ochrannému léčení. Státní zástupce bude nyní rozhodovat, zda to bude léčba ambulantní nebo ústavní. Zeptali jsme se, zda v zájmu zabránění další pěstitelské činnosti půjde Dvořák do ústavu. „Podle znaleckého posudku by měla v tomto případě stačit ambulantní medikace, protože ústavní léčba předpokládá bezprostřední nebezpečnost pacienta vůči svému okolí. Pokud by medikaci nedodržoval, pak bychom postup přehodnotili," poznamenal Ivo Černík.

Čtvrtá sklizeň se blíží

Jak jsme už dříve informovali, Dvořák pěstuje konopí už několik let. Tři sklizně mu zabavila policie, za první z nich už dostal podmíněný trest. Podle našich informací pěstitel i letos nelení a na pořad se dostává čtvrtá sklizeň. Dá se předpokládat, že neunikne hledáčku policie a tak jako v předchozích letech proběhne v Ospělově razie.

(dah)

Foto: archiv D. D.


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce