Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNejvětší potlesk si vysloužil Vik

Největší potlesk si vysloužil Vik
30.04.2014 14:41

Na rozdíl od loňska, kdy lilo jako z konve, letos organizátorům Dne se složkami integrovaného záchranného systému přálo počasí. A bylo se skutečně na co dívat.

Hasiči a policisté předvedli moderní stříkačky, robota, který pomáhá v nebezpečných situacích, moderní metody kriminalistiky, měřící přístroje, které jsou postrachem řidičů, ale i techniku z dob sice nedávno minulých, ale pro dnešní mládež naprosto neznámou.

"Klidně si vlez do auta," pobídl policista v oděvu příslušníka VB malého klučinu a pak mu k puse přiblížil mikrofon vysílačky. "A řekni něco mamince." "Ahoj, mami," zaznělo na celé náměstí, navíc potvrzeno pronikavým zvukem policejní siríény.

Největší zájem a nadšení však sklidili psovodi se svými svěřenci. Vik se svým pánem, praporčíkem Michalem Stránským, předvedl, jak skvěle umí policejní pes poslouchat. Děti se ale dozvěděly spoustu zajímavostí z výcviku. Že takový policejní pes se musí vychovávat od malička, že výcvik je pro něho hra, která ho nesmírně baví a že se na policejního psa zásadně nechytá. Na druhou stranu i služební pes žije v rodině svého psovoda a je to tudíž takový "domácí mazlíček", ale jen pro rodinu, pro cizího je to prostě pes, který vzbuzuje respekt. (ok)

 

Největší potlesk si vysloužil Vik Největší potlesk si vysloužil Vik Největší potlesk si vysloužil Vik Největší potlesk si vysloužil Vik Největší potlesk si vysloužil Vik Největší potlesk si vysloužil Vik Největší potlesk si vysloužil Vik Největší potlesk si vysloužil Vik Největší potlesk si vysloužil Vik Největší potlesk si vysloužil Vik Největší potlesk si vysloužil Vik Největší potlesk si vysloužil Vik Největší potlesk si vysloužil Vik Největší potlesk si vysloužil Vik

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce