Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNejlepší učitelé se dočkali ocenění

Nejlepší učitelé se dočkali ocenění
30.03.2017 07:51

Cenu Pedagog Olomouckého kraje a ocenění pro nejlepší učitele si kantoři převzali v Šumperku a Prostějově. Cílem slavnostní události nebylo jen ohodnocení náročné a záslužné práce učitelů. Měla také upozornit širokou veřejnost na významnou úlohu pedagogů v naší společnosti.

„V současné době, kdy je školství zatíženo neustálým zaváděním novinek a změn, si musíme o to více vážit učitelů, kteří kromě vědomostí předávají dětem i něco navíc,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk během slavnostního aktu, který se uskutečnil 28. března v Divadle Šumperk.

Ocenění Pedagog Olomouckého kraje získalo celkem patnáct učitelů a pedagogických pracovníků. Z Prostějova to jsou:

Jan Lázna – Střední zdravotnická škola Prostějov, Michal Marek – Gymnázium Jiřího Wolkera, Edita Müllerová – Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose.

Cenu náměstka hejtmana Olomouckého kraje pak převzala také Milada Dosedělová ze Střední odborné školy Prostějov za rozvoj odborného vzdělávání v kraji.

Odborníci z řad ředitelů škol i školských zařízení a Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Olomouckého kraje vybírali ty nejlepší z pedagogů středních, vyšších odborných, speciálních a základních uměleckých škol. Dále také z dětských domovů, pedagogicko-psychologických poraden i domů dětí a mládeže, které sídlí v Olomouckém kraji.

Další oceňování kantorů v rámci Dne učitelů proběhlo také 24. března 2017 v Městském divadle Prostějov. Ocenění z rukou primátorky Aleny Raškové přijali: Romana Orálková ze ZŠ a MŠ v Kollárově ulici, Mgr. Renata Laurenčíková ze ZŠ a MŠ Palackého, Ivana Andrésová ze ZŠ a MŠ Jana Železného, PaedDr. Milada Daňková ze ZŠ a MŠ Melantrichova, Mgr. Zuzana Prýglová ze Základní školy v ulici E. Valenty, Mgr. Kamila Sedláčková ze Základní školy v ulici Dr. Horáka, MgA. Dominika Majerová z ART ECON, Mgr. Marie Paulová ze SŠ, ZŠ a MŠ JISTOTA, Jana Pellová ze ZUŠ Vl. Ambrose, Bc. Zuzana Vymětalová ze Střední školy automobilní Prostějov, Mgr. Stanislav Slezák z RG a ZŠ města Prostějova, Bc. Ada Zikmundová z Cyrilometodějského gymnázia, Viera Malíková z MŠ Partyzánská, Mgr. Helena Lešenarová ze SOŠ průmyslové a SOU strojírenského, Bc. Jiří Novák ze Sportcentra, Mgr. Jana Červenková ze ZŠ a MŠ Jana Železného a PaedDr. Hana Palacká ze ZUŠ Vl. Ambrose Prostějov. (Zdroj MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce