Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNejlepší sběrači převzali ceny

Nejlepší sběrači převzali ceny
30.06.2017 07:16

Celkem osm základních a jedna mateřská škola se zapojilo do letošního, již dvanáctého ročníku soutěže ve sběru separovaného papíru organizované městem Prostějovem a společností FCC Prostějov.

„Letos děti odevzdaly k recyklaci přes 225 tun separovaného papíru, což je vynikající výsledek,“ pochválil snahu dětí náměstek primátorky Jiří Pospíšil s tím, že čtyři vítězné školy obdržely od města jednak finanční dar a jednak věcné ceny.

Výsledky soutěže:

1. cena 15 000 Kč ZŠ Majakovského

2. cena 12 000 Kč ZŠ Palackého

3. cena 9 000 Kč ZŠ Horáka

4. cena 5 000 Kč ZŠ Železného

„Dále bylo oceněno, stejně jako v loňském roce, prvních deset žáků z každé školy dle umístění. Celkem tedy 90 žáků, kteří obdrželi dárkové poukazy v celkové hodnotě 48 600 Kč,“ dodal Pospíšil.

Odměny financované ze zdrojů města pro školy a žáky činí celkem 89 600 Kč, další odměny získaly školy od svozové společnosti FCC Prostějov.

(Zdroj a foto: MMPV)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce