Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNárodní dům se do stanu na náměstí nepřesune

Národní dům se do stanu na náměstí nepřesune
11.07.2018 07:28

Národní dům v Prostějově se sice opravuje, stan na hlavním náměstí, který měl suplovat služby uzavřené restaurace, ale nebude. Opravy totiž pokračují jinak, než Magistrát původně předpokládal.

Národní dům v Prostějově prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která měla začít koncem května a trvat čtyři měsíce. Její součástí je i oprava kuchyně, restaurace a kavárny. Město se proto rozhodlo pro netradiční řešení a Národní dům přesunout na náměstí k muzeu. „Nechceme, aby nás z důvodu uzavření provozovny opustil personál, který se stabilizoval a pracuje na velmi dobré úrovni. V době rekonstrukce by musel zůstat doma s 60% platu, což by v mnoha případech znamenalo, že by si lidé hledali jinou práci," uvedla v květnu primátorka Alena Rašková. Na řadu proto přišlo netradiční řešení, Národní dům přesunout do stanů na plochu před muzeem na náměstí T. G. Masaryka.

Jenže stany se neobjevily. Původně se mělo začít s rekonstrukcí fasády začátkem července, ale termín se posouvá až na polovinu srpna. Do té doby bude provoz restaurace i zahrádky neomezený.

„Restaurátoři nastoupí až v srpnu, tím pádem by nemělo dojít k přerušení provozu Národního domu. Omezení by se dotklo jen vnitřní restaurace, a to v časovém rozmezí maximálně dvou dnů," uvedl náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Lešení kolem budovy ale poznamenalo návštěvnost. Řada lidí vůbec neví, že restaurace je v provozu. „Psalo se, že bude zavřeno, tak mě ani nenapadlo, že funguje," podivila se Věra Doleželová.

Národní dům ale zkrátka nepřijde. Radní mu v květnu přiklepli dotaci ve výši 2,5 milionu korun, která by měla pokrýt ztráty společnosti ve skutečné výši. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce