Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNáměstím se nese duch vánoc (foto)

Náměstím se nese duch vánoc (foto)
30.11.2013 08:20

Prostějov – Slavnostní fanfáry zahájily letošní advent. Kromě vánočně vyzdobeného náměstí T. G. Masaryka, centrum města osvěcuje vzrostlý vánoční strom. První program takzvané Prostějovské zimy otevřela Dagmar Patrasová.

Trubači se postarali o fanfáry a Dagmar Patrasová zase o rozsvícení vánočního smrku. Vytrubování adventu znělo z radničního balkonu, lidem na náměstí zahráli muzikanti z prostějovské umělecké školy. Dál se už o hudební produkci starala pozvaná dětská hvězda Dáda, která nadchla hlavně malé návštěvníky. Kromě písniček, které děti milují, měla Kulturním klubem Duha připravený program plný hádanek, kvízů a zábavy.  

„Já tu Dádu nevidím,“ znělo z mnoha úst malých návštěvníků slavnostního rozsvěcení vánočního stromu a nebylo se co divit. Na náměstí se sešla obrovská spousta lidí a prodrat se až k podiu, bylo takřka nemožné. Ti co to nestihli včas, už mohli zpěvačku Patrasovou jen z dálky poslouchat.

Před radnicí už stojí také zvonek, na který mohou kolemjdoucí cinknout ježíškovi své přání. „Mami, mě to nezvoní,“ stěžoval si malý Jakub, který ještě nevěděl, jak správně lankem zatahat, aby se zvonek rozezněl. Zvoničku využívali také dospělí a společný první vánoční čas si všichni užívali. (kaa)

Nerpělivé čekání a následní rozsvěcení vánočního stromu na náměstí T.G. Masaryka. Foto: A. Kajlíková

Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto) Náměstím se nese duch vánoc (foto)

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce