Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNájemné v kině a divadle se zvýší

Nájemné v kině a divadle se zvýší
11.11.2019 07:52

Radní odsouhlasili ceny pronájmů ve foyer (promítání) kina Metro 70, rozhodovali také o změnách kalkulačních cen pronájmů v Městském divadle Prostějov.

„Ředitelka kina radu města požádala o schválení kalkulace nájemného ve foyer kina (promítání) s účinností od 1. 11. 2019. Důvodem je realizace promítacího sálu ve foyer kina, která proběhla v říjnu 2019. Tyto prostory budou pronajímány komerčním a nekomerčním subjektům,“ uvedl primátor František Jura a přidal výši pronájmů:

  • pronájem foyer (promítání) – 1 hodina (nekomerční subjekt) 200 Kč

  • pronájem foyer (promítání) – 1 hodina (komerční subjekt) 400 Kč

  • pronájem foyer (promítání) s technikem – 1 hod. (nekomerční subjekt) 300 Kč

  • pronájem foyer (promítání) s technikem – 1 hodina (komerční subjekt) 500 Kč

Radní rozhodovali také o změnách kalkulačních cen pronájmů v divadle. Změny budou dle vyjádření náměstkyně primátora Milady Sokolové platit také od 1. listopadu tohoto roku.

„I zde nás požádala ředitelka divadla o aktualizaci cen pronájmů prostor v souvislosti s odvodem finančních prostředků z fondu investic a s provedenou opravou majetku - přečalouněním židlí. K úpravě nájemného je divadlo nuceno přistoupit, protože nájemné nemůže být nižší, než jsou režijní náklady,“ konstatovala náměstkyně.

Nájemné některých místností v úrovni snížené nájemné se za hodinu pronájmu mění takto:

Divadlo z 2 800 Kč na 2 900 Kč

Bufet divadelní z 40 Kč na 50 Kč

Bufet spolkový z 40 Kč na 50 Kč

Klub ze 150 Kč na 155 Kč

Jeviště z 350 Kč na 370 Kč

Přednáškový sál z 350 Kč na 370 Kč

Červený salonek ze 140 Kč na 150 Kč.

(red)

Ilustrační foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce