Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNáhodný svědek přistihl dvě lupičky při práci

Náhodný svědek přistihl dvě lupičky při práci
30.06.2012

Prostějov - Jedna z žen hlídala dětské kočárky, druhá zatím v nákladním autě kradla. Vyrušil ji náhodný svědek a tak lup zahodila a obě výtečnice utekly. Nebylo jim to ovšem nic platné.

Auto není sejf

K zajímavému případu, který dotvrzuje, že auto není sejf, došlo minulou středu večer v centru města. Dvě ženy se rozhodly, že prozkoumají interiér zaparkovaného nákladního automobilu. Jedna hlídala dětské kočárky a druhá v autě hledala, co by se dalo odnést. Z kabiny vozu nakonec vytáhla pracovní blůzu. Tu ale přibližně po deseti metrech odhodila na zem. Zřejmě ji vylekal projíždějící řidič, který si jejího počínání povšiml a začal troubit. Obě ženy se pak vydaly směrem k Petrskému náměstí. Muž, je sledoval a po telefonu předával operačnímu středisku Městské policie směr jejich pohybu. Strážníci obě darebnice zadrželi na Husově náměstí.

Vůbec ji neznám

Obě ženy ve věku šestatřiceti a devětatřiceti let svorně tvrdily, že se neznají. Podezřelá popírala, že by byla tou, která ukradla oděv. „Poškozený třiatřicetiletý řidič nákladního vozu odhozenou blůzu zkontroloval. Mobil, drobnou finanční hotovost i klíčky od osobního vozu měl v kapse. I on totiž uslyšel svědkovo troubení a vyběhl z provozovny ve Wolkerově ulici. Že se děje něco podivného zjistil, když opodál na zemi uviděl svoji bundu," popisuje událost mluvčí strážníků Jana Adámková a dodává, že pro podezření z přestupku proti majetku je celá věc postoupena správnímu orgánu k dořešení.

„Tady se naplno potvrzuje, že často svým neopatrným chováním usnadňujeme práci zlodějíčkům. Při opuštění automobilu máme vůz vždy uzamknout! Nemusíme natrefit na pohotového občana, jako v tomto případě. Tomu patří naše poděkování," doplňuje Adámková.

(red)

Ilustrační foto : archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce