Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tisk„Nafouknutá“ šatna je jen trapné hledání argumentů, říká Pavlína Křupková

„Nafouknutá“ šatna je jen trapné hledání argumentů, říká Pavlína Křupková
31.03.2011

Prostějov - Bylo odvolání jednatele Společenského domu Jana Coufala stranickým tahem ODS a zpochybněný pronájem šatny jen zástupným důvodem, který média patřičně nafoukla? O vyjádření k pronájmu šaten v KaS Centru jsme požádali Pavlínu Křupkovou, která je v poslední době provozovala.

„Za sezónu (od října 2010 do února 2011) se tam konalo přibližně 18 akcí. Někde jsem se dočetla, že jich mělo být snad 25. To je sice možné, ale ne na všechny akce byla ze strany klientů šatna požadovaná. Návštěvnost byla pochopitelně různá a ne každý návštěník šatnu využil," uvádí fakta Pavlína Křupková a upozorňuje, že přiměřený servis v šatně vyžadoval zaměstnat alespoň šest lidí, kterým musela zaplatit i s příplatkem za noční práci. „Na základě řádné nájemní smlouvy jsem si sjednala také potřebnou pojistku. Uložené věci tak byly pro případ krádeže nebo poškození chráněny," podotýká s tím, že takové pojištění není levnou záležitostí. Navíc ani nebylo jisté, zda pronájem potrvá skutečně po celou stanovenou dobu.

Nafouknuté částky

„Nerozumím tomu, kde se vzaly ty fiktivní částky z mého pronájmu, které prezentovala některá média v Prostějově. Dočetla jsem se například, že jsme požadovali i 30 korun (15 korun za kabát a 15 korun za tašku). Pravda je taková, že za 15 korun si každý mohl uložit kabát i s příručním zavazadlem. Že by to mělo být jinak, o tom nic nevím," vyvrací Křupková tvrzení o značných ziscích. Na některých akcích byly podle jejích slov ceny za šatnu ještě nižší. „Jednotliví pořadatelé měli možnost sjednat si individuální cenu a také toho samozřejmě využívali. Nebyla proto výjimkou úschova za 10 korun," konstatuje s tím, že všechny tržby jsou řádně zdaněné. „To si zřejmě pisatelé nesmyslných článků o milionových ziscích taktéž asi neuvědomují."

Odvolání Jana Coufala

„Můj subjektivní názor na odvolání pana Coufala není důležitý. Spíš jde o to, jak to celé působí. Trapné hledání argumentů pro zdůvodnění předem dohodnutých postupů. Pravděpodobně se někomu tento smyšlený příběh s šatnou zdál jako nejlepší," uzavírá Pavlína Křupková. Naráží tak na názor, který se šíří veřejností, že výměna na pozici jednatele Společenského domu byla čistě vnitrostranickou záležitostí ODS.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář

Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce