Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNadějný plavec našel smrt v kolejích

Nadějný plavec našel smrt v kolejích
13.01.2011

Prostějov - Tragické neštěstí na železnici ukončilo v neděli večer život teprve osmnáctiletého nadějného plavce Ondřeje Palatky.

Co se stalo v neděli na trati mezi Prostějovem a Vrbátkami, není jasné. „Mohu potvrdit jen to, že v kolejišti bylo nalezeno tělo mladého muže. K neštěstí došlo na širé trati u Vrahovic," komentovala tragickou událost mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Přivolaní zdravotníci už mohli pouze konstatovat smrt. Ondřejův život zhasl zřejmě krátce po půl sedmé večer, kdy po trati projížděl rychlík na Šumperk. Policie se k události blíže nevyjádřila. „Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování a povaze případu nebudeme sdělovat žádné další podrobnosti," uvedl prostějovský policejní mluvčí Petr Weisgärber. Dodal, že policie už vyloučila cizí zavinění.

Sportovní talent města Prostějova, výborný plavec, olympijský reprezentant, slušný a pracovitý kluk, student, který se připravoval na maturitu - takový byl podle těch, co ho znali, Ondřej Palatka. Plavání se věnoval od druhé třídy základní školy. Jeho největší úspěchy zůstanou spojeny s oddílem plavání TJ Pozemstav Prostějov. Město Prostějov reprezentoval na mistrovství republiky, dvakrát byl i na mistrovství Evropy juniorů. V létě se účastnil první olympiády mladých v Singapuru.

(dah)

Foto: facebook


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce