Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNabízíme vám přehled událostí týdne

Nabízíme vám přehled událostí týdne
29.10.2017 07:43

Pondělí

Po vystěhování posledního nájemce z bývalého OD Dona to vypadalo, že se splní černé předpovědí a bývalá fabrika firmy Nehera půjde k zemi. Majitelé objektu totiž už několik let vlastní neomezený demoliční dekret. Jenže se zdá, že se do Dony vrátí život. Jako první na to upozornili prostějovští strážníci. Ti v minulých dnech pokutovali chlapíka, který na dvoře objektu pálil kartony a plasty. „Strážníci v prostorách objektu kontaktovali devětačtyřicetiletého cizince. Ten údajně uklízel prodejnu a přiznal se ke spálení hromady kartonů na dvoře areálu. Dle zápachu a barvy kouře docházelo i k pálení plastů," potvrdila informaci strážník Tereza Greplová s tím, že na místě zasahovali i hasiči. Následně se na výkladech prodejny objevily tmavé igelity, ani ony ale neskryjí stavební ruch uvnitř. Nových nátěrů se dočkala i vstupní část z Jihoslovanské ulice. Objekt podle katastru stále patří brněnské firmě O.H.Y., s.r.o. Její jednatelé jsou ale pro média dlouhodobě nedostupní, stejně jako jsou mlčenliví ti, kdo prodejnu opravují. Musíme se tedy nechat překvapit, co v budově v centru města bude.

Úterý

Rada města Prostějova na svém posledním jednání nevyhověla žádosti jedné z prostějovských firem o odkup pozemku v křižovatce ulic Dolní a Bedihošťská. Firma tam chtěla vybudovat samoobslužnou čerpací stanici. Proti se mimo Odboru územního plánování a památkové péče postavil Odbor životního prostředí, Odbor rozvoje a investic i Komise pro rozvoj města a podporu podnikání. Podle Miroslava Nakládala, vedoucího Odboru dopravy, nelze realizaci samoobslužné čerpací stanice doporučit s ohledem na dopravní situaci v dané lokalitě. Rada odkup pozemku nedoporučila a stejné stanovisko předloží ke schválení pondělnímu Zastupitelstvu města Prostějova.

Středa

Čilý ruch panuje v bývalém areálu OP Prostějov. Na části pozemků, které vlastní pražská firma Dekinvest, má podle prostějovského stavebního úřadu vyrůst Prodejna pro dům a zahradu. „Stavební povolení na prodejnu je dané již 17. srpna,“ sdělil redakci vedoucí Stavebního úřadu Jan Košťál. Firma Dekinvest není v Prostějově neznámá, spadají pod ni i stavebniny DEK, působící v Průmyslové ulici.

Čtvrtek

Tenistka Petra Kvitová se nijak netají skutečností, že je velkou fanynkou nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě. A díky herci Petru Rychlému si v něm i zahraje. Petr Rychlý, alias doktor Čestmír Mázl, v seriálu hraje od samého počátku, tedy od září 2005. V březnu letošního roku Petru v Televizních novinách, v rámci narozeninového přání, vyzval k výhře v nějakém zápasu. Odměnou jí měla být role v seriálu. Petra jeho výzvu přijala a o dva měsíce později se o roli přihlásila. „Myslím, že se diváci mají na co těšit. Mohu prozradit, že by se měla objevit v lince Čestmíra Mázla,“ uvedla Simona Matásková, producentka seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Pátek

Radkovi Pokrutovi z Prostějova se před sedmi lety stal těžký úraz, s jehož následky se potýká dodnes. Našel ale sílu do dalšího života a přítelkyni, se kterou se chtěl nastěhovat do bytu po rodičích. Ale narazil. Sousedé totiž nechtějí povolit stavbu plošiny, která by Radkovi umožnila vstup do bytu na čtvrtém podlaží. Podle nich by se zúžila celková šířka schodiště. Radkovi nepomohl ani fakt, že používání plošiny nabídl i ostatním obyvatelům domu, kteří jsou většinou seniorského věku. Smutná je i jeho maminka. Dům totiž stavěl svépomocí její manžel a Radka skoro všichni jeho obyvatelé znají od malička. Jak to vypadá, díky netoleranci sousedů bude Radek muset byt prodat a najít si jiný. Nejlépe v domě, pro jehož obyvatele nebude jeho vozík problémem. Případem se zabývala i televize, reportáž můžete zhlédnout na http://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/26-10-2017-zpravy-invalidovi-nechteji-sousede-dovolit-stavbu-plosiny.

Sobota

Jak PvNovinky v září informovaly, DiscGolf, neboli obdoba klasického golfu (viz foto), měl mít své místo v lokalitě biokoridoru Hloučela. Vše je ale jinak. Agentura ochrany přírody a krajiny dala zamítavé stanovisko. Vybudování DiscGolf parku je proto odloženo. „Jako nejvhodnější pro umístění Discgolf parku se nám jevila právě lokalita nově budované plochy zeleně v biokoridoru Hloučela. Bohužel, Agentura ochrany přírody a krajiny z pohledu dotačních podmínek 32. výzvy Operačního programu Životního prostředí, z něhož je zeleň financována, dala zamítavé stanovisko. Dle vyjádření, podmínky dotačního titulu umístění v dané lokalitě neumožňují,“ vysvětlil vývoj situace první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Vedení města v současnosti hledá jinou vhodnou lokalitu, kde by DiscGolf mohl být umístěn. Do té doby je výstavba „hřiště“ odložena.  (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce