Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNa žádost o grant zbývají jen hodiny

Na žádost o grant zbývají jen hodiny
28.02.2014 09:17

Prostějov – Ti, kdo mají zájem o městský grant, mají dnes poslední příležitost na to, aby podali žádost. Termín končí pro kulturní projekty i projekty takzvaného Zdravého města.

Formuláře jsou k dispozici na internetových stránkách radnice, ale i k vyzvednutí na magistrátu. Žádosti o kulturní granty přijímají na podatelně do 28. února, to znamená do dnešního dne.

Stejné datum platí pro granty v rámci projektu Zdravé město Prostějov. „Kontaktní e-mail pro žadatele je alena.dvorakova@prostejov.eu. A mohou využít také telefonní číslo 582 329 128,“ informovala mluvčí radnice Jana Gáborová.

Vzdělávání, zdraví

Grantových témat Zdravého města je letos jedenáct. Celoživotní vzdělávání, Vzdělávání dětí a mládeže, Zdravý životní styl, ochrana zdraví, prevence zdraví, Škola podporující zdraví, Prevence v dopravní výchově, Popularizace vědy, Ochrana životního prostředí a odpady, Zdravý pohyb, Podpora handicapovaným občanům, Zapojení podnikatelské sféry do aktivit Zdravého města a volné téma S úsměvem jde všechno líp. V balíku je pro všechny zájemce asi sto tisíc korun. Těch, na které se dostane, bývá obvykle kolem deseti.

Oslavy a oživení centra

Tematické okruhy kulturních grantů jsou tři. Mladé umění, akce na náměstí v centru Prostějova a oslavy stoletého výročí radnice. Celkem je na ně asi dvě stě dvacet tisíc.

„Představení umění prostějovské mládeže a studentů bylo zvoleno kvůli velkému ohlasu a vysoké úrovni z minulých let, oživení kultury v Prostějově vybrala komise, aby podpořila kulturní dění na jaře a v létě na náměstí T. G. Masaryka a námět s názvem Prostějované radnici a městu ke sto letům je výzvou veřejnosti, aby se zapojila do oslav významné události roku 2014,“ uvedla již dříve Jana Gáborová. (das)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce