Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNa záchytku vezli hned dva opilce. Jedním byla žena

Na záchytku vezli hned dva opilce. Jedním byla žena
31.08.2014 07:53

V průběhu uplynulého týdne dvakrát strážníci doprovázeli opilce na záchytnou stanici do Olomouce. V prvním případě se jednalo o agresivního muže,v druhém o ženu, neschopnou se udržet na nohou.

 

 V prvním případě se jednalo o muže, který se doma choval agresivně. "Rozbil toaletní mísu a hrozilo i další zničení bytového zařízení. Dechová zkouška u muže, který podle manželky pil už od rána, ukázala 3,30 promile," popsala incident strážník Jana Adámková. Jelikož měl výtržník ránu na hlavě, skončil nejprve v rukou lékaře a po ošetření v nemocnici putoval do protialkoholního zařízení.

Druhou osobou, která skončila na záchytce, byla pětadvacetiletá žena. Na základě telefonického oznámení ve večerních hodinách ji hlídka zastihla v ulici Marie Pujmanové. "Dotyčná se pohybovala po středu vozovky, vstupovala před jedoucí vozidla, vykřikovala vulgární výrazy a chovala se značně zmateně. V době zákroku navíc opakovaně upadla na zem," konstatovala Adámková. Vzhledem k její silné podnapilosti nebylo možné provést dechovou zkoušku. 

Oběma opilcům se nocleh na záchytce prodraží, 2 500 korun stojí ubytování, doprava přijde na 1 500 korun. (red)

Ilustrační foto MP


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce