Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNa záchytce skončili dva opilci

Na záchytce skončili dva opilci
31.05.2014 13:58

Hned dva opilce transportovali v minulých dnech na záchytku městští strážníci. První nechtěl zaplatit útratu, druhý útočil na lampy a popelnice.


Ve středu strážníci vyjížděli do jednoho z prostějovských barů. „Dvaatřicetiletý zákazník nemínil uhradit útratu 131 korun. Choval se arogantně a při výzvě k opuštění baru převrátil stůl. Na ulici kopal do vchodových dveří provozovny a pokusil se převrátit popelnici. To se mu nepovedlo, na zemi ale skončil po pádu on sám,“ uvedl strážník Jana Adámková. Mladík, který měl v dechu 1,94 promile, nakonec skončil v poutech a posléze na záchytce.
Ve čtvrtek v podvečer přistihli strážníci v České ulici třiadvacetiletého muže. Pokřikoval na kolemjdoucí a kopal do lamp pouličního osvětlení, popelnic a kontejnerů. „Ani po upozornění nepřestal a navíc jeho agresivita stoupala. I on skončil v poutech a následně ve zdravotnickém zařízení v Olomouci,“ dodala Adámková. (red).


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce