Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNa stadionu začali půjčovat brusle

Na stadionu začali půjčovat brusle
27.02.2013

Prostějov - Děti chtějí na led, ale od minulé zimy jim vyrostla noha a nevejdou se do bruslí. Na podobné rodinné trable je zařízená nová půjčovna na zimním stadionu v Prostějově.

„Rozhodli jsme se zareagovat na zvýšenou návštěvnost bruslení veřejnosti a množící se dotazy lidí, kteří se ptali na možnost zapůjčení bruslí. Půjčovna nabízí úplně nové pánské, dámské i dětské brusle," vzkázal Vladimír Průša, ředitel Domovní správy, pod níž stadion Za Kosteleckou ulicí spadá.

Ti, kdo služby hodlají využít, musí mít u sebe občanku a složit vratnou zálohu dvě stě korun. Na hodinové bruslení je půjčovné čtyřicet, na dvouhodinové šedesát korun. „Lidé si mohou brusle půjčit už půl hodiny před začátkem veřejného bruslení, stačí zajít na vrátnici," doplnil Průša. Tento víkend led výjimečně volný nebude, na stadion lze však na hodinu vyrazit v pátek od čtvrt na šest odpoledne. (das)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce