Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNa následky zranění při střetu dodávky s vlakem zemřel mladý řidič

Na následky zranění při střetu dodávky s vlakem zemřel  mladý  řidič
31.01.2015 08:05

Minulou středu došlo k dopravní nehodě na železničním přejezdu na výpadovce na Kostelec na Hané, kdy se dodávka střetla s projíždějícím vlakem. Jedenadvacetiletý řidič dodávky skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Jak jsme zjistili, mladý muž následkům těžkého zranění podlehl.

Nehoda se stala na přejezdu směrem na Čelechovice na Hané. "Jednalo se o dodávkové vozidlo zn. Mercedes Vito, které řídil jedenadvacetiletý řidič. Vlak po střetu vykolejil. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn, ale došlo k těžkému zranění řidiče dodávkového vozidla, který byl převezen do olomoucké nemocnice," uvedla tehdy policejní mluvčí Irena Urbánková.

Hmotná škoda na vlaku byla předběžně vyčíslena na 1 000 000 korun, na trati na 350 000 korun a na dodávkovém vozidle na 500 000 korun.

Přesné příčiny a okolnosti nehody policisté zjišťují a nehodou se nadále zabývají. (ber)

Foto: PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce