Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNa hřbitově jsou poničeny desítky hrobů

Na hřbitově jsou poničeny desítky hrobů
04.07.2019 06:30

Bouře, která se v pondělí přehnala nad Prostějovem, způsobila velké škody také na Městském hřbitově. Následky vichřice od úterý odstraňují pracovníci FCC a specializované firmy. Návštěvníci jsou zděšeni.

Vichřice vyvrátila v jedné z alejí po prvé straně při cestě k obřadní síni hned dva obrovské stromy. Ty spadly přímo mezi hroby. V úterý začaly zde začaly první práce na jejich odstranění, včera je dělníci řezali po částech a vytahovali pomocí jeřábu.

„Máme hrob pod tím prvním, já snad ani nechci vědět, jak vypadá. Když před dvěma roky zemřela dcera, dala jsem za jeho obnovu všechny úspory,“ poplakávala stará paní, která se, stejně jako desítky jiných, dnes na hřbitov vypravila.

Výši škody si zatím nikdo nedovolí odhadnout. „Poškozeno je asi sedm desítek hrobů. Jak moc, to v této chvíli ještě nevíme,“ sdělil nám pracovník hřbitova. (ber)

Foto: ber

Na hřbitově jsou poničeny desítky hrobů Na hřbitově jsou poničeny desítky hrobů Na hřbitově jsou poničeny desítky hrobů Na hřbitově jsou poničeny desítky hrobů

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce