Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNa hospodských zahrádkách posedíme déle

Na hospodských zahrádkách posedíme déle
31.05.2013 09:25

Prostějov – Až konečně přijdou teplé dny, můžete na zahrádkách U kalicha, na Smíchovském zámečku a Na Mánesce posedět až do jedenácti večer. Restaurace o to požádaly radní a ti jim vyhověli. Očekávají, že další žádosti hospod budou následovat.

Radnice kvůli prodloužení „zavíračky“ musela novelizovat tržní řád a zjistit si reference od strážníků. „Městská policie v případě restaurací U kalicha a Smíchovský zámeček řešila loni pouze jediné oznámení o rušení nočního klidu a to domluvou. Navíc nestojí v bezprostřední blízkosti obytné zástavby,“ vysvětlila radní Alena Rašková s tím, že prodloužení provozní doby obou zahrádek do dvaceti tří hodin se týká všech sedmi dnů v týdnu.

Restaurace Na Mánesce může mít zahrádku otevřenou do jedenácti večer jen v pátek a v sobotu. Provozovatel chtěl i v neděli, ale to na radnici neprošlo.

„Předpokládáme, že se na nás před začátkem letní sezony obrátí ještě další zájemci o rozšíření otevírací doby. Jejich žádosti budeme řešit individuálně s přihlédnutím k dodržování nočního klidu v minulém roce,“ vzkázala Rašková.

Přes „úřední“ desátou hodinu až do půlnoci se přitom mohou protáhnout blížící se akce jako Prostějovské léto a  Wolkrův Prostějov. Výjimku z vyhlášky o ochraně nočního klidu udělili konšelé také oslavám stého výročí Sokola Čechovice. Pořadatelé dvoudenní slavnosti v druhé polovině června mají povolení skončit nejpozději do tří hodin ráno. (das)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce