Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNa biopopelnice stála pořádná fronta

Na biopopelnice stála pořádná fronta
29.11.2013 17:59

Prostějov – Zhruba tři čtvrtě hodiny trvalo lidem, než si v chladném počasí vystáli frontu k unimobuňce, kde s nimi úřednice sepsaly smlouvu. Pak už stačilo naložit popelnici na bioodpad na vozík či do auta a odvést si ji domů.

Dnes a ještě zítra vydává prostějovská radnice obyvatelům Prostějova poslední várku nakoupených biopopelnic. Na to, aby si přišli pro světlehnědý, stočtyřicetilitrový kontejner, měli dnes lidé, kteří si jej objednali předem, jen tři hodiny. Před sběrným dvorem v Průmyslové ulici byla proto tlačenice.

„Když jsem přijel, byla už všude kolem auta. Nějakou dobu jsem seděl za volantem a čekal, až řada popojede, ale pak jsem si všiml, že na sedadlech sedí jen spolujezdci. Šel jsem se podívat do dvora a uviděl tu frontu. Tak jsem se postavil nakonec a doufám, že mi nedají jen formuláře k vyplnění a já si to pak budu muset vystát znovu,“ pochechtával se čtyřicátník na chvostu šňůry asi třiceti lidí.

Po celou dobu životnosti

Obával se zbytečně. Ve vyhřáté buňce měli hbité úřednice všechno připravené. Stačilo vytáhnout občanku a podepsat smlouvu o výpůjčce. Prostějované se v ní zavázali, že do popelnice budou házet biologicky rozložitelný odpad po celou dobu její životnosti.

„Jedná se o dopad vzniklý provozem domácnosti. Hlavně ovocné a zeleninové odpady, kávové a čajové zbytky, slupky z ovoce a zeleniny, kůru citrusových plodů, papír znečištěný potravinami, papírové ubrousky, trus malých zvířat, uvadlé květiny, drnové řezy v malém množství, nalámané zahradní odpady, dřevitou vlnu, třísky, piliny, shrabky ze záhonů nebo spadané ovoce,“ citoval ze smlouvy Jaroslav Chromek z magistrátu, který příchozím popelnice i s poučením vydával. Každá z nich měla čerstvě namontovaná kolečky lidmi z technických služeb.

Během soboty si evidovaní zájemci mohou biopopelnici převzít ve sběrném dvoře mezi devátou a patnáctou hodinou. Za půjčení ani vyvážení kontejneru nic platit nebudou. (das)

Čekání na biopopelnici. Foto: D. Sekanina

Čtěte také:

Vyzvedněte si ve dvoře biopopelnici

Biopopelnice jsou k mání, výpůjčky jsou zdarma

Na biopopelnice stála pořádná fronta Na biopopelnice stála pořádná fronta Na biopopelnice stála pořádná fronta Na biopopelnice stála pořádná fronta Na biopopelnice stála pořádná fronta Na biopopelnice stála pořádná fronta Na biopopelnice stála pořádná fronta Na biopopelnice stála pořádná fronta

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce