Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMuzeum kočárů zve na adventní koncerty

Muzeum kočárů zve na adventní koncerty
04.12.2019 12:24

Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem každoročně pořádá tradiční adventní večery. A ani letošní rok není výjimkou. Letos Václav Obr pozval Karla Kekešiho, Františka Nedvěda a Pavla Žalmana Lohonku. Pokud si tedy chcete vychutnat báječnou hudbu ve spojení s nádhernými interiéry Muzea kočárů, pak si už teď zajistěte vstupenky.

„Nostalgie svátečního času, setkávání rodin, přátel, osobností, ale i umělců, koncerty za svitu luceren v krásně vyzdobeném prostředí – to je adventní čas v Muzeu kočárů,“ přidal pozvání ředitel muzea Václav Obr.

První večer prodchnutý vánoční atmosférou se bude konat v sobotu 14. prosince od 17 hodin. Karel Kekeši a František Novotný nabídnou netradiční zážitek s harmonizačními zpěvy Jak se hladí duše.

V neděli 22. prosince od 17 hodin představí svůj Tříkrálový koncert František Nedvěd.

A nakonec nový rok 5. ledna od 17 hodin zahájí písničkář Pavel Žalman Lohonka.

Vstupenky na koncerty je možné zakoupit v Muzeu kočárů v Čechách pod Kosířem, v Minikavárně v OC Haná (Plumlovská ul. v Prostějově), květinářství Magnolie ve Svatoplukově ulici a v Olomouci po předchozím telefonátu na číslo 724 652 070. (ber)

Foto: Muzeum historických kočárů


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce