Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMultižánrový festival Pod Lipami již v sobotu!

Multižánrový festival Pod Lipami již v sobotu!
21.06.2018 07:38

Multižánrový festival Pod Lipami se uskuteční 23. června 2018 v zahradě ČCE v Kollárově ulici 6 v Prostějově. Nabízí nejen propojení alternativních hudebních stylů a další kultury, ale také příjemnou letní atmosféru ve stínu lip. Festival se koná již po sedmé a svým výdělkem opět podpoří neziskovou organizaci.

Festival Pod Lipami si klade za cíl obsáhnout co nejrozmanitější škálu žánrů současné produkce české scény a představit tak návštěvníkům nekomerční, alternativní a kvalitní hudební styly. Kromě hlavní hudební stage proběhne letos i koncert artificiální hudby, divadelní představení, graffiti/art jam, výstava fotografií, tvořivý koutek pro děti a další doprovodný program. „Na letošním festivalu se budete moci těšit např. na Killie&Krankie (experimental electronic), Wunder Bar Band (funk-acoustic), Acute Dose (alternative-pop), Marka Soldána (kytara)," vypočítal za organizátory Daniel Marek.

V letošním roce bude výtěžek festivalu věnován na podporu programu Ochrana velkých šelem v Hnutí Duha, jehož cílem je ochrana šelem v CHKO Beskydy. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce