Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMount Nezamysl přivítal zimní olymppijoniky na třetím nultém ročníku

Mount Nezamysl přivítal zimní olymppijoniky na třetím nultém ročníku
30.06.2013 10:45

Nezamyslice – Zimní olymppijáda v Nezamyslicích má ve znaků šest kruhů a koná se zásadně v létě. Sportovně recesistická akce, která nemá široko daleko obdoby, zažila svůj třetí nultý ročník.

„Soutěžit mohl každý, kdo přišel v zimním oblečení a se sportovním vybavením, jako jsou lyže, boby nebo děti. Pro závodníky byly připravené netradiční medaile a pro ostatní dvoudenní viróza,“ říkají s notnou dávkou humoru pořadatelé. Na unikátním sportovním svátku, který se slavil v pátek odpoledne na kopci Mount Nezamysl vysoké neuvěřitelných osm tisíc milimetrů nad mořem, spolupracovali Nezamysličtí mažoreti s místní radnicí.

Olymppijonici zápolili v běhu na lyžích, sjezdu na bobech, závodili se psím spřežením a hráli turnaj v curlingu. „Závod na boulích na cyklostezce z Nezamyslic do Morkovic byl jen pro odvážlivce,“ podotýkají organizátoři, kteří vyšli účastníkům všemožně vstříc. V půjčovně lyží měli devadesáti devíti procentní slevu a pro držitele chytré čipové karty Opencard byl vlek zdarma.

„Našim zimním disciplínám přálo počasí, bylo kolem dvaceti stupňů, svítilo i slunce. Zúčastnilo se několik stovek závodníků,“ shrnul za olymppijský výbor v Nezamyslicích Petr Jordán. (das)

Foto: Petr Jordán, archiv Městys Nezamyslice

Další fotografie najdete zde

Mount Nezamysl přivítal zimní olymppijoniky na třetím nultém ročníku Mount Nezamysl přivítal zimní olymppijoniky na třetím nultém ročníku Mount Nezamysl přivítal zimní olymppijoniky na třetím nultém ročníku Mount Nezamysl přivítal zimní olymppijoniky na třetím nultém ročníku Mount Nezamysl přivítal zimní olymppijoniky na třetím nultém ročníku Mount Nezamysl přivítal zimní olymppijoniky na třetím nultém ročníku Mount Nezamysl přivítal zimní olymppijoniky na třetím nultém ročníku

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce