Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskModřany Power končí, dluží městu pokutu

Modřany Power končí, dluží městu pokutu
30.11.2012

Prostějov - Město definitivně odstupuje od smlouvy se společností Modřany Power, která navzdory slibům nebyla doposud schopná postavit v průmyslové zóně výrobní areál a navíc pozemek neoprávněně zatížila zástavním právem. Město si tak může nárokovat šestimilionovou pokutu.

Zastupitelstvo tuto otázku neprojednávalo poprvé. Zatímco nedávno se rozhodlo odpustit firmě Modřany Power vysoké sankce a předat štafetu společnosti MPS Holding, nyní se karta obrátila. Nový investor závazky není ochoten převzít, a tak se město rozhodlo pro jednostranný akt. „Modřany Power nedokázaly vymazat zástavní právo ani nepředložily důkazy, že výrobní areál skutečně v Prostějově vyroste. Nejlepší varianta je tedy odstoupit od smlouvy, ať máme pozemek co nejdříve zpět ve svém vlastnictví," apeloval na mimořádném zasedání na zastupitele první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Hra o čas?

„Tato varianta je příliš strmá a složitá. Co bude se zástavním právem? Jak se chce město z něho vyvázat? Zastáváme názor, že Modřany zde skutečně chtějí výrobní závod postavit, a proto by bylo vhodné například těch šest milionů složit do banky a počkat, zda v určené lhůtě fabrika vznikne, nebo ne," přednesla zastupitelka Danuše Pelikánová mínění klubu TOP 09. Jiří Pospíšil upozornil, že Modřany Power evidentně nejsou v dobré ekonomické kondici a že dle jeho mínění se jedná pouze o hru o čas.

Co dál

„Město bude požadovat vymazat zástavní právo, protože vzniklo v rozporu s pravidly a bez vědomí vlastníka - města. Úvěry nebyly získány za účelem postavit halu v Prostějově," vysvětlila právnička města Alexandra Klimková. Danuše Pelikánová se dotazovala, co nastane, když na to banka nepřistoupí: „Spory se mohou táhnout několik let. V jaké ekonomické kondici je MPS Holding?" Na tuto otázku první náměstek Pospíšil konstatoval, že zájemců o dotyčné parcely je hned několik a MPS je pouze jedním z nich.

(dah)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce