Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMladík se věšel před domem bývalé partnerky

20.02.2011

Prostějov - Nečekané drama se odehrálo ve středu ráno u panelových domů v Kostelecké ulici, když se na jednom ze stromů rozhodl oběsit osmadvacetiletý muž. Místo si vybral záměrně - bydlí zde jeho bývalá přítelkyně.

Devatenáctiletá E. G., kvůli níž chtěl mladík spáchat sebevraždu, ze zoufalství zavolala na linku 156. „Strážníci za použití majáku ihned vyjeli do dané lokality. Tam spatřili visící osobu na stromě, která ještě chroptěla. Jeden z hlídky poškozeného nadzvedával za nohy a druhý mu rychle povolil smyčku lana ze startovacího kabelu, kterou měl kolem krku. Tak se ho podařilo zachránit," vylíčila průběh zásahu mluvčí Městské policie Jana Adámková. Na místo dorazila záchranka i Policie ČR. Mladíka, za jehož činem stála nešťastná láska, odvezli do nemocnice.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce