Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMladík, který strhl stařence řetízek, byl za dva dny v cele

Mladík, který strhl stařence řetízek, byl za dva dny v cele
30.04.2013 10:09

Prostějov – Jeho oborem byli penzisté. Po poslední zlodějině, kdy stařence na lavičce strhl zlatý řetízek z krku, si pro mladíka přišla za dva dny policie.

„Třiaosmdesátiletá seniorka odpočívala na lavičce, když si k ní znenadání přisedl neznámý mladík. Dal se s ní do řeči a choval se slušně. V okamžiku, kdy to paní vůbec nečekala, jí beze slova strhl z krku řetízek a utekl,“ popsala krádež, která se v jedné z prostějovských ulic odehrála v pátek 26. dubna kolem čtvrté odpoledne policejní mluvčí Irena Urbánková. Kriminalistům stačil víkend na to, aby zloděje zadrželi. V pondělí čtyřiadvacetiletého muže z Prostějovska poslali do policejní cely.

„Ještě téhož dne si vyslechl obvinění ze spáchání přečinu krádež, za který mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ doplnila mluvčí s tím, že muž není pro vyšetřovatele neznámou osobou. „Už dřív se dopouštěl obdobné trestné činnosti na starších osobách,“ potvrdila Irena Urbánková.

Okradená stařenka utrpěla sice šok, ale nic se jí jinak nestalo. Cenu řetízku odhadla na dva a půl tisíce korun. (das)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce