Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMistrovství republiky: 13 zlatých medailí je doma

Mistrovství republiky: 13 zlatých medailí je doma
31.01.2012

Prostějov - Uplynulý víkend byl v prostějovské hale Reálného gymnázia ve znamení celorepublikového tanečního souboje v disco&freestyle tancích, hip hopu a elektric boogie. Na parketu řádili ti nejlepší taneční borci z několika republikových klubů včetně prostějovských mistrů Evropy a světa z Taneční školy Hubený, která celou akci pořádala. Skvělých šest zlatých medailí v disco&freestyle tancích a o jednu více v hip hopu zůstalo doma.

Reprezentanti z TŠ Hubený opět předvedli úžasné výkony. V dětské sólo kategorii v disco dance byli na nejvyšším stupni vítězů K. Rozkošová, v mužích R. Flajsar, za dospělé vyhrál O. Krysmánek a mohou se tak pyšnit titulem mistr ČR. V dětské kategorii byli ve finále také N. Kočařová (4. místo), A. Flajsarová (5. místo), v mužích si vedl dobře i T. Stejskal (5. místo). V hlavní věkové kategorii se nejlépe umístila K. Hlostová (5. místo) a M. Možná (6. místo). V nejmladší věkové kategorii byla neméně úspěšná T. Kaštylová na páté pozici.

V dětských duetech vytančili zlatou placku sourozenci Flajsarovi, dařilo se i juniorům, Konečná Denisa s Rozkošovou Kateřinou byly na krásné 4. pozici. Dětská malá skupina s choreografií JUMP! získala další zlato, junioři s BE HAPPY byli šťastní z 6. příčky a dospělí z pátého místa s projektem SWEAR.

Ve freestylovém tanci se mistrem ČR stala Denisa Konečná v juniorské sólo kategorii.

V hip hopu nevšední úspěch

tanecV kategorii hip hopu se divákům naskytl skutečně nevšední pohled - všechny první tři pozice v duetech vybojovaly děti TŠ Hubený. Na prvním místě byli sourozenci Flajsarovi, na druhém Konečná Diana s Rozkošovou T. a na třetím Kočařová Natálie s Robertem Volkem. Ale tím úspěch Prostějováků nekončil. Další zlatou medaili, tentokrát za hlavní věkovou kategorii, vytančili M. Nevrlá s M. Zatloukalem, v juniorech je následovali Kohoutková T. s Podlouckým V. a Konečná D. s Rozkošovou K. obsadily finálové čtvrté místo.

V sólech se mistrem ČR v dětské ženské kategorii stala K. Rozkošová, v mužích pak R. Flajsar. Ženský úspěch potvrdily i N. Kočařová (2. místo), A. Flajsarová (3. místo) a D. Konečná (5. místo). Pěknou pátou pozici v mužích obsadil T. Stejskal.

Sólisté však nezaháleli ani v dospělé věkové kategorii. Zlatá placka patří M. Zatloukalovi, O. Krysmánek vybojoval šesté místo, M. Nevrlá získala stříbro, stejně jako V. Podloucký v kategorii juniorů.

TŠ Hubený má mistry také v kategorii malá skupina, a to děti s choreografií BANDIKIDS, juniorský team YEAH, YEAH! byl na druhém místě a dospěláci s MOVIN´UP na bronzové pozici.

TŠ Hubený si z víkendového klání odnesla ještě jedno velké ocenění, a to putovní pohár pro nejlepší taneční školu za sezónu 2011/2012 v součtu bednových umístění na Extralize soutěží disco a hip hop.

Mistrovství se zúčastnilo přes 1 200 tanečníků, kteří v dvanáctihodinovém maratonu bojovali nejen o republikové tituly, ale také o nominace na evropský a světový šampionát. Mistrovství proběhlo v hale RG a ZŠ, kde studují děvčata Rozkošovy - Kateřina a Tereza.

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce