Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMinisterstvo půl roku zkoumá prostějovskou metodiku

Ministerstvo půl roku zkoumá prostějovskou metodiku
29.09.2011

Czech Radar ušlý zisk vymáhat nebude

Prostějov - Ačkoliv se o problematice kolem stacionárních radarů v souvislosti s vedením správních řízení hodně mluvilo a zúčastněné strany se víceméně shodovaly na tom, že o velký problém nejde, nikdo ho přesně nepojmenoval a celá věc se táhne neúměrně dlouho. Metodika, kterou město vypracovalo, už půl roku leží na ministerstvu dopravy. Za zhruba rok a půl, kdy se v Prostějově nevybírají pokuty zjištěné radary, utíkají dvěma subjektům peníze - městu a společnosti Czech Radar. Tato firma navíc zajišťuje chod radarů na své náklady. Zajímali jsme se, zda bude vymáhat ušlý zisk. Je také zvláštní, že problémy v jiných městech, provozujících stejný systém, údajně nejsou.

„Zatím nemám žádné informace o tom, že by v otázce radarů došlo k nějakému posunu." Tato věta zní z úst tiskové mluvčí radnice Jany Gáborové už dlouho. V otázce stacionárních radarů stále není jasno.

Ptali jsme se, jaké závady systém má. „V dané věci nešlo o spor, jednalo se o zjištění a opatření vyplývající z provedeného vrchního státního odborného dozoru ministerstva dopravy u Městského úřadu Prostějov. Ten byl vykonán na základě podnětu krajského úřadu (Pozn. red.: od května do července 2010). Zjištění se týkala především vedení správních řízení. Město Prostějov vypracovalo metodiku a ministerstvo nyní zpracovává legislativní rámec. Tento dokument by měl být hotov do konce září," reagovala na dotaz Květa Kočová z tiskového oddělení ministerstva. A jsou problémy i v jiných městech? „V současné době neeviduje ministerstvo tuto oblast jako problematickou v jiných městech," dodala.

Ušlý zisk

Peníze z pokut už rok a půl do městské pokladny neproudí. Czech Radar navíc prodělává. Zeptali jsme se tedy, zda kvůli neúměrnému prodlužování rozhodnutí nebude firma nárokovat ušlý zisk. „Nejvyšší prioritou naší společnosti je, aby systém, který obcím v celé České republice nabízíme, byl plně v souladu s nejnovější právní úpravou i všemi požadavky příslušných orgánů veřejné správy. Za této situace proto rádi vyčkáme na konečné vyjádření ministerstva dopravy tak, abychom mohli kvalitu svých služeb bez výhrad garantovat. O uplatňování jakýchkoliv finančních požadavků vůči ministerstvu rozhodně neuvažujeme," uvedla tisková mluvčí Anna Němcová. Odmítla také, byť orientačně, zveřejnit náklady na provoz radarů v Prostějově: „Náklady jsou velmi proměnlivé a nelze je paušalizovat. Jsou součástí našeho know-how a z obchodních důvodů je nemohu sdělit."

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce