Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMilovníci nablýskaných veteránů si přišli na své

Milovníci nablýskaných veteránů si přišli na své
18.05.2014 12:28

I když počasí výrazně omezilo účast zejména strojů s „letní“ střechou, na nedělní sraz historických vozidel se jich před prostějovskou radnicí sjelo několik desítek. Veteránisté tak byli další, kdo složili hold stoleté dámě, prostějovské radnici.

Na sraz se vydali tradiční účastníci, manželé Grmelovi. Protože většinu Pragovek zapůjčili dlouhodobě do olomoucké Veteran Areny, parádu dělali s jedinečným vozem detektiva Phila Marlowa. Buick Eight Speciál, osmiválcový černý elegán s motorem o obsahu 3,8 litru je dalším splněným snem sběratele. Do dnešních dnů se zachovaly pouze tři kusy v originálním provedení, přičemž vůz manželů Grmelových je podle znaleckého posudku, vypracovaného firmou "ANTIQUE & CLASSIC AUTO APPRAISAL" v Ontariu, nejpůvodnější a nejlépe zrenovovaný.

K vidění byly ale i jiné skvosty, třeba nádherné „ameriky“, závodní MG či skupina jedinečných motocyklů značky Northon. „Je to prostě paráda, tolik práce, preciznosti a hlavně nepochybné lásky k jedinečným strojům se jen tak někde nevidí,“ nechala se slyšet jedna z obdivovatelek.

Z náměstí, kde se uskutečnila i soutěž elegance, se pak stroje vydaly na okružní jízdu městem. (ber)

Milovníci nablýskaných veteránů si přišli na své Milovníci nablýskaných veteránů si přišli na své Milovníci nablýskaných veteránů si přišli na své Milovníci nablýskaných veteránů si přišli na své Milovníci nablýskaných veteránů si přišli na své Milovníci nablýskaných veteránů si přišli na své Milovníci nablýskaných veteránů si přišli na své Milovníci nablýskaných veteránů si přišli na své Milovníci nablýskaných veteránů si přišli na své

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce