Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMikuláš navštívil děti i seniory v prostějovské nemocnici

Mikuláš navštívil děti i seniory v prostějovské nemocnici
07.12.2018 08:29

Družina složená z Mikuláše, andělů a čertů dorazila ve středu 5. prosince do Nemocnice Prostějov. Zpovědi z hříchů, básničky a písničky si přitom čerti s Mikulášem vyžádali nejen od malých pacientů, ale také od pacientů léčebny dlouhodobě nemocných. Odměnou všem zúčastněným byly příjemné chvíle strávené ve svátečním duchu, ale samozřejmě také mikulášská nadílka.

Na dětském oddělení probíhala akce formou individuálních návštěv mikulášské družiny, v rámci kterých děti spolu se zdravotníky zpívaly i recitovaly. Odměnu od Mikuláše si každý ze zájemců musel zasloužit.

„Letos byla akce opravdu vydařená. Všechny děti se úplně ponořily do sváteční nálady a Mikuláš si během svého putování poslechl celou plejádu pěkných písniček, koled a básniček. Pro naše pacienty to bylo jednoznačně milé zpestření i vytržení z nemocniční atmosféry,“ popisuje Marie Jouklová, hlavní sestra Nemocnice Prostějov, s tím, že nadílky se dočkalo přes patnáct aktuálně hospitalizovaných dětí dětského oddělení a také více než šest desítek pacientů oddělení léčebny dlouhodobě nemocných.

Rolí Mikuláše, čertů a andělů se přitom letos netradičně ujaly dobrovolnice z řad veřejnosti spolu se studenty Střední zdravotnické školy Prostějov. „Se studenty spolupracujeme již dlouhodobě a za jejich věrnou pomoc jim moc děkujeme. Překvapivá letos ale byla nabídka pomoci z řad veřejnosti. Jmenovitě bych proto ráda poděkovala slečnám Ivaně Košťálové a Michaele Faltýnkové, které samy iniciativně nabídly svou pomoc a darovaly pacientům mikulášské balíčky. Takovouto ochotu v dnešní době již často nevidíme a nejen pro nás, ale zejména pro naše pacienty, je přímo neocenitelná,“ uzavřela Barbora Olejníková, marketingová manažerka Nemocnice Prostějov.

(Zdroj: Nemocnice Pv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce