Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMetro70 chystá letní kino. V zámku

Metro70 chystá letní kino. V zámku
23.06.2019 07:22

Novinku chystá pro letošní rok prostějovské kino Metro 70. Na prázdniny přichystalo promítání pod letní oblohou. Hned čtyři filmová představení uvede na nádvoří zámku.

Částkou 200 tisíc korun přispělo město Prostějov kinu METRO 70 na pořízení, instalaci, zprovoznění a provozování tzv. technologie e-cinema ke kinematografickým představením. Kinu METRO 70 se totiž podařilo získat dotaci ze Státního fondu české kinematografie ve výši 240 tisíc korun na uvedený projekt. „Šlo o nákup digitálního projektoru a plátna s příslušenstvím pro projekce ve standardu e-cinema, které se bude používat v letních měsících pro venkovní projekce mobilního letního kina,“ vysvětlila náměstkyně Milada Sokolová.

Tato situace právě nastala. A tak se 20. července můžete těšit na film Zrodila se hvězda, 27. července na Hanebný parchanty, 10. srpna na film Trabantem tam a zase zpátky. Závěrečným představením bude film Coco, který budete moci shlédnout 31. srpna.

„Tak to mám velkou radost, pamatuji se z mládí na letní promítání na zimním stadionu. Je dobře, že se tato tradice do Prostějova vrací. Vůbec se mi zdá, že současné vedení kina to vzalo za správný konec. Už to není jen promítání filmů, ale v podstatě multikulturní zařízení. Přijela na návštěvu dcera s vnoučaty a byli všichni nadšení, jaké skvělé aktivity tu probíhají,“ řekla nám naše čtenářka paní Oldřiška.

(ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce