Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMěstský kamerový dohlížecí systém zahrnuje i mobilní kameru

Městský kamerový dohlížecí systém zahrnuje i mobilní kameru
31.08.2014 11:44

Městský kamerový dohlížecí systém má Městská policie Prostějov již od roku 2000. V rámci jeho výstavby se během jednotlivých etap podařilo vytvořit tzv. „bezpečný koridor“ a umístit kamery na místech, kde dochází častěji k páchání trestné činnosti.

"Na vyžádání Policie ČR jsou zálohovány důležité obrazové záznamy. Do rukou policistů jich bylo doposud předáno okolo čtyř set," uvedla strážník Jana Adámková s tím, že v současné době je ve městě rozmístěno 27 kamer na 26 bodech. Mobilní kamera se přesouvá do různých lokalit, a to na základě zvýšeného rizika vandalství, krádeží, narušování veřejného pořádku a jiného protiprávního jednání.

"V tomto roce se strážníkům podařilo právě pomocí mobilní kamery zadržet sprejery na městském hřbitově," dodala Adámková. Nyní je kamera přemístěna poblíž centra města, a to na ulici Školní, kde střeží městský majetek. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce