Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMěsto zvažuje záchytné parkoviště

31.05.2011

Prostějov - Komise pro cestovní ruch a podnikání doporučila vybudovat ve městě odstavné parkoviště pro autobusy a nákladní dopravu. Vedení města přislíbilo se tímto návrhem vážně zabývat.

„Dlouhá léta jsme o tom diskutovali, ale nepadařilo se najít vhodný prostor. Je to složitější problém, budeme o tom dál jednat. Záchytné parkoviště je potřeba," konstatoval starosta Miroslav Pišťák s tím, že by se týkalo spíše zájezdových autobusů. Ty by turisty vyložily v centru a odjely pryč. „Tady parkovat nemohou. Před radnicí mohou stát jen tehdy, když jde o důležitou akci města. Jinak ne," dodal Pišťák.

Co se týká potřebnosti takového projektu, objevují se pochybnosti o tom, kam takové parkoviště umístit a zda město vůbec má řešit otázku parkování kamionů. „Je to záležitost speditérských firem," podotkl Jiří V. z Prostějova.

Zeptali jsme se, jak to vypadá se stavbou parkoviště v průmyslové zóně, na které loni v létě zastupitelstvo schvalovalo prodejní cenu parcely. „Město Prostějov v průmyslové zóně zatím výstavbu parkoviště nepřipravuje. Je možné, že takovou výstavbu připravují či realizují soukromí investoři," odpověděla mluvčí radnice Jana Gáborová.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce