Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMěsto získalo dotační finance

Město získalo dotační finance
05.06.2019 08:41

Statutární město Prostějov podalo několik žádostí o poskytnutí dotace z rozpočtu Olomouckého kraje a žádost o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Bylo úspěšné.

Dotace z rozpočtu Olomouckého kraje například poputuje na „konto“ rekonstrukce domu Knihařská 18, a to ve výši 150 tisíc korun.

„Žádost o dotaci jsme podávali na spolufinancování způsobilých výdajů, které budou součástí rekonstrukce uvedeného objektu. Jde o obnovu nemovitosti, která není kulturní památkou, a nachází se na území památkové zóny,“ upřesnil, kam dotační finance poputují, náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že další peníze z rozpočtu Olomouckého kraje pomohou vybudování zázemí dětského dopravního hřiště v Prostějově.

„Zde jsme získali dotaci ve výši 827 tisíc korun. Třetí úspěšná žádost se týkala budování cyklostezky Okružní. Tady kraj poskytl více než 591 tisíc korun,“ doplnil Rozehnal a přidal další informace ohledně cyklostezky, kdy v minulém roce byla zpracována projektová dokumentace pro stavební povolení v úseku od ulice Brněnské po Jezdeckou a akce byla následně stavebně povolena.

„Jelikož jsou předpokládané náklady na realizaci stavby vyšší než 6 milionů korun (bez DPH), je nyní třeba vyhotovit projektovou dokumentaci pro provádění stavby, o kterou se postará firma ALFAPROJEKT OLOMOUC,“ dodal náměstek Rozehnal.

Dalším dotačním úspěchem je kladně vyřízená žádost o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši zhruba 25,8 milionu korun. „V rámci této investiční akce budou provedeny stavební úpravy spočívající v modernizaci stávajícího dopravního terminálu hromadné dopravy na Floriánském náměstí, při kterém dojde k přemístění linek příměstské autobusové dopravy z ulice Hliníky do modernizovaného dopravního terminálu podél ulice Blahoslavovy. Dále dojde k úpravě celého náměstí, kde budou obnoveny veškeré zpevněné plochy. Podél komunikace v ulici Hliníky budou nově vybudována kolmá a šikmá parkovací stání. V místě přechodu stezky pro cyklisty přes komunikaci v ulici Hliníky bude proveden vyvýšený zpomalovací práh pro zklidnění dopravy,“ konkretizoval náměstek Rozehnal.

Předpoklad zahájení akce je červen 2019. V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby. (red)

Foto-vizualizace terminálu: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce