Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMěsto získalo dotační finance na stavbu terminálu na Floriánském náměstí

Město získalo dotační finance na stavbu terminálu na Floriánském náměstí
02.09.2019 07:34

Lidé mohou již nějaký čas sledovat postup prací při stavbě dopravního terminálu. V rámci této investiční akce běží stavební úpravy spočívající v modernizaci stávajícího dopravního terminálu hromadné dopravy na Floriánském náměstí, při kterém dojde k přemístění linek příměstské autobusové dopravy z ulice Hliníky do modernizovaného dopravního terminálu podél ulice Blahoslavovy.

„Dále dojde k úpravě celého Floriánského náměstí, kde budou obnoveny veškeré zpevněné plochy. Podél komunikace v ulici Hliníky budou nově vybudována kolmá a šikmá parkovací stání. V místě přechodu stezky pro cyklisty přes komunikaci v ulici Hliníky bude proveden vyvýšený zpomalovací práh pro zklidnění dopravy,“ okomentoval stavbu primátor František Jura s tím, že na tuto akci byla schválena žádost o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši zhruba 25,8 milionu korun.

Při provádění stavby se vyskytují nepředvídatelné okolnosti, které budou vyžadovat vícenáklady v odhadovaném nákladu asi 5,6 milionu korun. Jedná se o sanaci neúnosného podloží, frézování většího množství asfaltu než předpokládal projekt, rozšíření stavby o chodník kolem lázní z důvodu napojení na ulici Plumlovskou, rekonstrukce uličních vpustí a kanalizačních šachet, které byly v havarijním stavu, rekonstrukce světelné signalizace včetně koordinačního kabelu a je třeba také napravit chybu projektové dokumentace zázemí terminálu, kde rozpočet neobsahuje fasádní systém,“ konkretizoval náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Finance budou schvalovat zastupitelé. (red)

Foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce