Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMěsto zajistí vyčištění kontejnerů

Město zajistí vyčištění kontejnerů
09.01.2018 07:29

V listopadu loňského roku se zástupci vedení města sešli s občany městské části sídliště Svobody, sídliště Hloučela a přilehlých ulic, kde lidé se mimo jiné dotazovali na možnost vyčištění kontejnerů na tříděný odpad umístěných v tamní lipové aleji.

Pracovníci Odboru správy a údržby majetku města situaci prověřili a čištění domluvili se svozovou společností FCC Prostějov, s.r.o.

„V ulici B. Šmerala a Anenská jsou některé kontejnery na tříděný odpad, které se nachází pod vzrostlými lípami, znečištěny od jejich květu takzvaným “medováním“. Společnost FCC Prostějov zabezpečí, dle vhodných klimatických podmínek, v jarních měsících 2018 strojní vyčištění těchto kontejnerů, včetně jejich průběžné údržby,“ uvedl Jaroslav Chromek, vedoucí oddělení údržby majetku města s tím, že přemístění nádob mimo lipovou alej není možné z důvodu bezpečné a vhodné docházkové vzdálenosti od bytových domů. Kontejnery znečištěné od květů lip by měly procházet údržbou dvakrát až třikrát za rok.

Ilustrační foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce