Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMěsto požádá o dotační peníze pro projekt prevence kriminality

Město požádá o dotační peníze pro projekt prevence kriminality
12.01.2020 08:50

Každoročně jsou v rámci prevence kriminality ve městě Prostějově Ministerstvu vnitra ČR předkládány projekty s žádostí o dotace, současně jsou dle aktuálních dotačních podmínek a dle potřeb města předkládány projekty s žádostí o dotace z rozpočtu Olomouckého kraje.

Radní na svém posledním jednání schválili projekt prevence kriminality ve městě Prostějově, konkrétně rozšíření městského kamerového systému - pro analytickou práci se záznamy a schválili také podání dotační žádosti z programu pro sociální oblast 2020 Olomouckého kraje. Předpokládaná celková výše nákladů spojených s projektem by měla činit 300 tisíc korun, celková výše požadované dotace z Olomouckého kraje by měla být 150 tisíc korun, což je maximální možná výše dotace.

Dalším projektem, kde se bude město ucházet o dotační finance je Program prevence kriminality na místní úrovni.

Zde budeme žádat Ministerstvo vnitra ČR o podporu na IV. etapu forenzního značení syntetickou DNA a vybavení mobilního pracoviště a Návazné pobyty pro děti. O projekty je ze strany obyvatel zájem, a proto v nich hodláme dále pokračovat. Předpokládaná celková výše nákladů spojených se zpracovanými projekty prevence kriminality v roce 2020 by měla činit 1,3 milionu korun, celková výše požadované dotace ze státního rozpočtu pak 707 tisíc korun,“ doplnila náměstkyně Alena Rašková. (red)

Foto: MPPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce