Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMěsto pokračuje v budování sítě cyklostezek

Město pokračuje v budování sítě cyklostezek
26.01.2017 16:55

Připojit další cyklostezku do generelu stezek v Prostějově - téma, o kterém mimo jiné jednali radní na své poslední schůzi. Na řadě je vybudování úseku cyklostezky v trase Martinákova - Pod Kosířem. Zastupitelé budou pro tuto investiční akci rozhodovat o vyčlenění finančních prostředků.

V roce 2016 bylo vypsáno výběrové řízení, ve kterém nejvýhodnější nabídku předložila společnost A.S.A. TS Prostějov, s.r.o., Prostějov. Ve výběrovém řízení předložila firma cenu za realizaci díla ve výši 1.74 milionu korun (vč. DPH). V roce 2016 z důvodu špatných klimatických podmínek bylo prostavěno zhruba 80 tisíc korun. Zbývající částka, která má být letos proinvestována, činí 1.66 milionu korun. Jak informoval první náměstek primátorky Zdeněk Fišer, stavba cyklotrasy je rozdělena na dvě etapy.

„První etapa zahrnuje chodník a cyklostezku napojenou na cyklostezku za místním nádražím, která je rozpracovaná. Částka potřebná na dokončení této etapy v roce 2017 činí cca 925 tisíc korun (vč. DPH). Druhá etapa řeší změnu organizace parkování před vstupem na dopravní hřiště v Prostějově, ale ta nebude realizována v letošním roce.“ (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce