Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMěsto podpořilo publikaci Jiří Wolker – Dílo

Město podpořilo publikaci Jiří Wolker – Dílo
03.02.2020 07:59

Na vzniku publikace, jež zajišťuje Městská knihovna Prostějov, se finanční podílí nejen město Prostějov, ale i hejtmanství.

„Olomoucký kraj na vznik knihy přispěl částkou ve výši 190 tisíc korun. Rada města Prostějova ji podpořila částkou 200 tisíc korun,“ vyčíslil primátor František Jura. „Mám za to, že dílo Jiřího Wolkera si zaslouží naši pozornost a další vydání, které naposledy proběhlo před desítkami let. Konkrétně to bylo v roce 1940. Tehdy vyšlo téměř kompletní vydání. V osmdesátých letech pak publikace Jiří Wolker pracujícím,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Co konkrétně lidé v publikaci naleznou, prozradil ředitel Městské knihovny Prostějov Aleš Procházka: „Jiří Wolker - Dílo bude obsahovat básně, prózu, souborné dílo, které však neznamená kompletní, a nepůjde o fragmenty.“

Slavnostní křest publikace Jiří Wolker – Dílo se bude konat 5. března v 17 hodin v Městské knihovně Prostějov.„Při příležitosti 120. výročí narození Jiřího Wolkera bude veřejnosti představena čtyřdílná publikace. Členové souboru Divadla Point uvedou zhudebněné básně a zazní i úryvky z nové knihy,“ doplnil ředitel Procházka. (red)

Ilustrační foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce