Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMěsto plánuje výkup pozemků pro výsadbu zeleně

Město plánuje výkup pozemků pro výsadbu zeleně
04.09.2019 06:30

Ještě více zeleně plánuje vedení města v lokalitě, která je dle územního plánu součástí plochy biocentra LBC 8 ve Vrahovicích. Oslovilo proto vlastníky pozemků podél říčky Valová s nabídkou odkupu půdy.

„Obrátil se na nás osadní výbor Vrahovice s požadavkem na výsadbu stromů, které by přispěly k odclonění průmyslové zóny od obytné části. Konkrétně se jedná o pás pozemku o šířce patnácti metrů podél říčky Valová, který bychom vykoupili za účelem vybudování biocentra. Obeslali jsme proto majitele pozemků s dotazem, zda by byl výkup možný a jakých podmínek. Věříme v příznivou a rychlou odpověď, abychom výsadbu zeleně mohli ještě letos realizovat. Teď už záleží jen na tom, jakou odpověď od majitelů pozemků získáme,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Jeho slova doplnila také náměstkyně primátora Milada Sokolová. Ta považuje zmíněnou výsadbu za smysluplnou.

„Jsme rádi, že takto můžeme vyjít vstříc tamním obyvatelům a pomoci se zlepšením životního prostředí. Odclonění průmyslové zóny považujeme za skutečně nutné pro zlepšení životního prostředí tamních obyvatel,“ uvedla Sokolová. (red)

Ilustrační foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce