Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMěsto nakoupí další zařízení na úsporu energie

Město nakoupí další zařízení na úsporu energie
29.01.2018 06:30

Úsporu u veřejného osvětlení zajistí pořízení dalšího zařízení Energy Saver. Bude umístěno na sídlišti Západ, konktrétně pro elektrický rozvaděč v ulici Finská. Dodavatel technologie garantuje značnou úsporu. Podle náměstka primátorky Jiřího Pospíšila město v roce 2015 pořizovalo první takové zařízení pro elektrický rozvaděč v ulici A. Slavíčka, v roce následujícím pak druhé v ulici J. Zrzavého (sídliště Hloučela).

„Energy Saver pracuje na principu řízení optimalizace napětí pomocí patentovaného transformátoru se speciální indukcí, kalibrovanou na konkrétní odběrné místo. Snižují se tak ztráty vedení elektrické energie, prodlužuje se životnost výbojek a snižuje teplota svítidel a kabelů,“ vysvětlil Pospíšil. Vše včetně garantované úspory (skutečnost 13 - 18 procent) je již prověřeno z provozu zařízení pořízených v roce 2015 a 2016. Na základě kontrolních měření a výpočtů dodavatel technologie garantuje úsporu elektrické energie 14,9 MWh/rok a 26.652 korun/rok.

„Návratnost této investice je něco přes pět let, což považujeme za ekonomicky výhodné opatření,“ uzavřel Pospíšil.

Dodavatel zařízení společnost JR Engineering, s.r.o., Kroměříž poskytuje na zařízení záruku 5 let s předpokládanou technickou životností 20 roků. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce