Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMěsto do svých uměleckých sbírek zakoupí další díla

Město do svých uměleckých sbírek zakoupí další díla
30.06.2019 08:07

Sbírky umění města Prostějova se rozrůstají. Radní na svém posledním jednání odsouhlasili nákup dalších děl z rozpočtu města Prostějova.

„Zřídili jsme výstavní prostory v přízemí zámku, kde jsou díla v majetku města Prostějova postupně vystavována. Jde o zachování uměleckých děl pro příští generace, což považujeme za smysluplné a za dobrý odkaz do budoucnosti,“ uvedl primátora František Jura.

Lidé se tak při výstavách budou moci pokochat novými díly, které popisuje náměstkyně Milada Sokolová:

„Komise pro nákup uměleckých děl doporučila Radě města Prostějova schválit nákup těchto uměleckých předmětů a my věříme, že se lidem budou líbit. Vybrali jsme tvorbu místních umělců - Dušana Janouška – obraz Dívka v rádionce, olej, 42x30 cm, za 8 000 Kč, od stejného autora obraz Istrie, olej, 50x50 cm, za 15 000 Kč, Antonína Kameníka – obraz Prostějov ze Záhoří, olej na plátně, 80x120 cm, za 30 000 Kč, Hany Wichterlové – kresba na lepence, 35x25 cm, za 12 000 Kč a Jana Třísky – návrh na pomník T. G. M., bronz, výška 37 cm, za 12 000 Kč“. (red)

Foto: MMPv

Město do svých uměleckých sbírek zakoupí další díla

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce