Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMěsto celou parcelu od Rakušana nechce

31.03.2011

Prostějov - Jednání o sporný pozemek pod jižní spojkou probíhají. Radnice usiluje o odkoupení jen té části parcely, která leží pod vozovkou. K požadavkům vlastníka se nechce vyjadřovat.

„Věc je v jednání. K ceně se nebudu vyjadřovat. Město se snaží dojednat odkup pozemku pod vozovkou," sdělila tisková mluvčí radnice Jana Gáborová. Podle neoficiálních informací však rakouský majitel pozemku preferuje prodej vcelku.

Advokátní kancelář Lichnovský komentuje:

„Bohužel nemáme k dispozici veškeré podklady. Každopádně bude na příslušných orgánech obce celou situaci řešit. Je nesporné, že za dané situace bude nejvhodnějším a nejrychlejším řešením dohoda s vlastníkem pozemku, rakouským občanem, a opětovné uzavření veřejnoprávní smlouvy. Je ovšem na orgánech města, aby uzavřená dohoda nebyla jen rychlým, ale i hospodárným řešením, jelikož je v neposlední řadě
významné, že jde o finanční prostředky z majetku města."

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář

Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce