Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMemoriál Otmara Malečka vypukne už dnes!

Memoriál Otmara Malečka vypukne už dnes!
30.08.2019 08:58

Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka v dráhové cyklistice – je tady. Prostějovský velodrom bude jeho účastníky dvacátého ročníku hostit dnes a zítra, v pátek 30. a v sobotu 31.srpna. Výtěžek akce je určen pro onkologické oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.

Odpolední program, který si užijí dospělí i děti, začíná oba dva dny od 14 hodin a užijí si jak samotné závody, tak i doprovodný program včetně občerstvení.

Hlavní závody pak začínají v 16:30. Na startu budou hvězdy světové dráhové cyklistiky. Například olympijský vítěz Lasse Norman Hansen z Dánska, Francouz Morgan Kneisky má doma čtyři duhové trikoty pro mistra světa! Také borci prostějovského týmu se mají čím pochlubit. Wojciech Pszczolarski je trojnásobným mistrem Evropy, Daniel Babor má na svém kontě tituly mistra světa i Evropy. Po skončení sobotního programu zahraje legendární kapela Premier.

Více informací najdete na oficiálním webu akce www.otmarmalecek.cz.

Otmar Maleček *21. 6. 1967, +23. 9. 1998

Cyklistika mu učarovala už v deseti letech, po krátkém působení mezi orientačními běžci zakotvil u cyklistiky. Pod vedením trenérů Josefa Wintra a Jana Krče ml. pronikal do tajů závodnické taktiky. V tréninkovém středisku mládeže ho pak vedl trenér Jiří Král a Josef Kratina st.. Výrazně se začal prosazovat jako mladší dorostenec v roce 1983, stal se mistrem republiky na silnici, druhé místo obsadil v časovce a na dráze byl třikrát třetí. Na základě těchto úspěchů se dostal do střediska vrcholového sportu. V roce 1984 obsadil na Mistrovství světa juniorů ve Francii 4. místo ve stíhacím závodě družstev. V roce 1985 obsadil na světovém mistrovství juniorů 8. místo v bodovacím závodě a následně přešel do kategorie mužů do reprezentace.

Na světovém šampionátu ve Vídni 1987 zažil malou sportovní tragedii, kdy se mu po celosezonní dřině nepovedlo postoupit z rozjížďky a pak se mu ještě jednou zhroutil sportovní svět, když čtyři dny před odjezdem na olympiádu dostal dopis, že místo něj pojede jiný závodník. Vše si ale vynahradil v roce 1989 na MS ve Francii, kde spolu se Soukupem, Buchtou a Baldriánem dojeli na 5. místě stíhací závod družstev.

Po třech letech v Dukle Praha se objevil ve Slušovicích, ale zdravotní problémy s kolenem mu nedovolily naplno trénovat ani závodit. Přesto ještě na konci roku 1991 vybojovali s Buchtou Československý mistrovský titul v bodovacím závodě dvojic. Koleno však zlobilo stále více, a proto musel z vrcholového sportu odejít. Cyklistiku však neopustil a stal se trenérem SKC Prostějov. V roce 1996 se u něj začaly projevovat závažné zdravotní problémy, se kterými bojoval téměř dva roky, ale tentokrát svůj boj prohrál.


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce