Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMediální poradce radnice: nutnost, nebo přepych?

Mediální poradce radnice: nutnost, nebo přepych?
01.11.2012

Prostějov - Na radnici čerstvě působí mediální poradce Bohumil Pácl. Zabývá se tím, jak je magistrát prezentován v médiích. Jak jsme ale zjistili, v celém Olomouckém kraji je naše radnice, zdá se, jediná, která tyto služby potřebuje. Ty samozřejmě nejsou zadarmo.

Externí mediální poradce, to je novinka, kterou zavedl magistrát. Přestože radní neustále deklarují potřebu šetřit, finance na jeho zaplacení se našly. Jeho práce spočívá, jak uvedla mluvčí radnice Jana Gáborová, ve zpracování analýzy mediálních výstupů. Jinými slovy magistrát si takto nechává, mimo jiné, zpracovat informace o tom, jak je prezentován. Poradce může například vytipovat skutečnosti, které negativně ovlivňují obraz magistrátu v médiích a poradit, jak ho zlepšit.

„Já jsem tisková mluvčí a už vůbec nezpracovávám žádné analýzy mediálních výstupů. Práce tiskové mluvčí je jen jednou z položek mé náplně práce. Skutečně nemám už ani minutu na monitoring a rozbor tisku, případně na zpracovávání různých doporučení," uvedla na náš dotaz Jana Gáborová a konstatovala: „Není to nic neobvyklého, externí mediální poradenství je celkem běžné. Jde o to mít „pohled zvenčí". To žádný zaměstnanec nemůže obsáhnout."

Běžné? Ne tak docela!

Trochu jsme pátrali a zjistili, že tuto „běžnou" službu jinde vůbec nepotřebují. Jak nám potvrdil mluvčí magistrátu v Přerově Bohuslav Přidal, tady služby mediálního poradce nevyužívají. Stejnou odpověď jsme dostali od mluvčího Olomouckého krajského úřadu Ivo Hegera. Podle vyjádření mluvčí magistrátu města Olomouce Radky Štědré, ani tady jeho služby nepotřebují. Nejinak je tomu dle slov tiskové mluvčí Olgy Hajdukové také v Šumperku.

A z jakého měšce je nový poradce placen? „Ze stejného měšce jako všichni, kteří mají například dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti. Tak byli placeni třeba i brigádníci, kteří provázeli v létě na věži," uvedla Gáborová. Na naše další otázky ale doposud neodpověděla.

(kaa)

Foto: (jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce