Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMateriály do zastupitelstva mají být veřejné

30.05.2011

Prostějov - „Lidem to prostě už ani nepřijde, ale třeba v takové sousední Olomouci přesně vědí, o čem konkrétním bude jednat zastupitelstvo. U nás s tím máme stále problém," uvádí člen Finančního výboru města Pavel Burša s tím, že se nedávno „vytočil" a poslal starostovi podnět. Rada návrh schválila a předává štafetu zastupitelstvu. Pak by se občané mohli v předstihu s materiály seznámit v elektronické podobě na webu města.

„Když jsem si chtěl na prostějovském městském webu najít podklady pro poslední jednání, byly tam jen hlavičky usnesení, ale bez toho nejdůležitějšího, a tím je materiál, o čem to vlastně bylo. Na rovinu říkám, že mne to vytočilo, a tak jsem napsal panu starostovi, aby s tím nezájmem úředníků něco udělal," říká Pavel Burša s tím, že po vybavení zastupitelů novými notebooky nastává čas dopřát více kvality v informacích i občanům města, přičemž řešení je technicky nenáročné. Podle jeho slov by občané neměli být ti poslední, co se o projednávaných záležitostech dozvědí.

„S tímto návrhem jsme se ztotožnili a rozhodli, že tak budeme postupovat. Musíme ale zajistit, aby v materiálech nebyly uváděny žádné osobní údaje. Je to další vstřícný krok rady vůči občanům," konstatoval po posledním jednání radních starosta Miroslav Pišťák.

Jelikož musí proběhnout změna jednacího řádu, o návrhu bude hlasovat zastupitelstvo. Pokud projde, zveřejněny budou důvodové zprávy před následujícím zasedáním.

„V listinné formě může být nahlíženo v odboru kanceláře starosty," dodal Pišťák.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce