Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMasarykovo náměstí ovládla historie

Masarykovo náměstí ovládla historie
20.05.2012

Prostějov - Tak trochu jiného nedělního dopoledne se dočkali Prostějované, kteří prošli po Masarykově náměstí. Viděli necelou stovku historických vozidel - veteránů, konal se totiž jejich 17. sraz.

Do města se sjela necelá stovka historických vozidel, aut i motocyklů.

„Máme zde sportovní vozy, cestovní kabriolety a podobně," vyjmenoval pořadatel Zdeněk Pittner. V rámci soutěže dostal každý návštěvník akce hlasovací lístek, na který napsal číslo svého favorita. Poté se uskutečnil zlatý hřeb programu - slavnostní projížďka vnitřním okruhem Prostějova. Veřejnost se mohla svézt historickým autobusem.

Tradiční zahájení sezony                                   

„Rok od roku se více účastníků posouvá k hranici modelů vyrobených po padesátých letech minulého století, což je škoda. Tato výstava je pro mě tradičním zahájením sezóny a pro nás „veteránisty" příležitostí pochlubit se s našimi miláčky," řekl Hubert Grmela, který se přehlídky účastní každým rokem.

Historická auta si přišli prohlédnout nejen muži ale také ženy. „Jsem tady poprvé a líbí se mi tu," řekla návštěvnice akce Hana Hlavicová. Nevadila jí ani menší účast žen.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce