Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMaření výkonu a vykázání vynese až dva roky vězení

Maření výkonu a vykázání vynese až dva roky vězení
31.03.2017 07:49

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podezírají plumlovští policisté třiadvacetiletého muže z Prostějovska. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že v nejméně sedmi případech v době od 13. do 20. března tohoto roku na silničních komunikacích v rámci okresu Prostějov řídil osobní automobil značky BMW.

 "Podezřelý vozidlo řídil, přestože mu bylo rozhodnutím Magistrátu města Prostějova z důvodu ztráty zdravotní způsobilosti v červenci minulého roku odňato řidičské oprávnění," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že muž se k činu doznal. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení mu za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce