Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskManthellan poslal osmi stranám po padesáti tisících

Manthellan poslal osmi stranám po padesáti tisících
12.09.2018 08:00

Zástupci společnosti Manthellan, která chce v Prostějově vybudovat nákupní galerii, se včera novinářům představili na tiskové konferenci. Manažer projektu Lukáš Čepelka a předseda představenstva Manthellan Richard Morávek mimo jiné uvedli, že v projektu výstavby hodlají pokračovat. A také že osmi prostějovským stranám a sdružením dnes zaslali na účet padesát tisíc korun.

„Smlouva mezi námi a městem Prostějov platí. Na soudní rozhodnutí čekat nebudeme,“ uvedl Morávek s tím, že se zahájením výstavby počítá společnost na začátek roku 2020. Podle jeho slov není zaslání padesátitisícového daru pro příjemce zavazující. „S nikým jsme předem nejednali. Podpořili jsme i politická uskupení, jejichž někteří členové dávají najevo, že s podobou projektu z roku 2009 nejsou spokojeni. Nepovažujme to za problém a rádi o něm budeme s kýmkoli diskutovat,“ doplnil Morávek.

Finanční podporu od Manhtellanu tak obdrželo PéVéčKo, KSČM, KDU ČSL, SPD, ANO 2011, ODS, Změna pro Prostějov a Na rovinu. ČSSD Manhtellan z obdarovaných vynechal. „Současné vedení radnice v čele s primátorkou se nechová jako řádný správce a z nejasných důvodů se rozhodlo změnu centra města blokovat,“ vysvětlil.

Jako první reagovala na zprávu lídryně ODS v Prostějově Milada Sokolová. „Vyzvu celostátní vedení strany, aby dar vrátilo. Nemůžeme si ponechat finanční prostředky darované někým, kdo je v soudním sporu s městem Prostějov,“ uvedla zastupitelka. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce